Mgr. Miroslav Zíka, absolvent katedry Dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, zahájil svojí kariéru v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Zde působil na oddělení historického nábytku a podílel se na přípravě řady výstav. Poté pracoval sedmnáct let v předním aukčním domě Dorotheum na pozici expert užitého umění. Tato expertní činnost zahrnovala sklo, porcelán, keramiku, nábytek a plastiku. Za své působení spolupřipravil více než padesát aukcí, které zároveň vedl jako licitátor. V posledních letech se zaměřuje na moderní autorské sklo, je autorem tří úspěšných specializovaných aukcí v tomto prestižním segmentu. Zároveň je licitátorem a spoluautorem řady charitativních aukcí (Nadace Via, Cesta domů…).

Mgr. Miroslav Zíka je soudem jmenovaný znalec pro oblast výtvarného a užitého umění a se specializací na moderní autorské sklo.

postava

linkaArtKabinet Zíka založil Miroslav Zíka v lednu roku 2019. V prostorách galerie navazuje na dnes již legendární Pražské starožitnosti, které zde od roku 1992 vedl Zdeněk Uhlíř, přední expert na šperky. ArtKabinet Zíka pokračuje v této tradici.

obchod exterier

ArtKabinet Zíka se specializuje na nabídku kvalitních uměleckých děl z oborů skla, porcelánu, šperků, stříbra a dalších odvětví užitého umění. Pevně věříme, že umění, které nás obklopuje, činí náš život příjemnější a bohatší. Proto jsme se snažili vybudovat místo, kde se i Vy budete cítit příjemně a kde se můžete inspirovat při koupi dárku nebo sběratelského kousku. Díky naším zkušenostem a kontaktům jsme schopni obstarat umělecké dílo, které sháníte nebo pomoci vybudovat zajímavý interiér plný inspirativních předmětů. Jednoduše jsme kabinet, ze kterého se vybírají poklady pro život.

obchod exterier